Linia pakująca

Zwieńczeniem linii produkcyjnej jest pakowanie ostatecznych produktów. To niezwykle istotny element wytwórstwa, bo wpływa przecież na postać produktu, jaki trafi do ostatecznego odbiorcy. Linia pakująca ma jednak znaczenie nie tylko wizualne. Ma być przede wszystkim priorytetem w kwestii bezpieczeństwa, ochrony i higieny oferowanych przez producenta wyrobów. Vekamaf posiada w swojej ofercie niezbędne komponenty, które można sprawnie połączyć z jeden cykl produkcji opakowań albo dołączyć do już istniejącego, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami zakładu produkcyjnego. 

Nadzwyczajne utrzymanie czystości

W ofercie Vekamaf znajduje się między innymi higieniczna pionowa maszyna pakująca. Nadaje się idealnie do pakowania żywności, takiej jak świeże mięso, owoce czy warzywa. Gwarantuje najwyższe standardy zachowania higieny podczas całego cyklu pakowania. Maszyna ta została wykonana z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych procedur sanitarnych. Charakteryzuje się higieniczną, ale też niezwykle solidną konstrukcją. Zbudowana w całości ze stali nierdzewnej ułatwia czyszczenie i jest odporna nawet na najbardziej agresywne mycie.

Warto też wspomnieć o jej wydajności – maszyna higieniczna, jaką oferuje Vekamaf może produkować nawet 100 torebek na minutę.

Innowacyjne rozwiązania zwiększające wydajność

W każdym zakładzie produkcyjnym niezbędne staje się wdrożenie systemu optymalizacji procesu działania całej linii pakującej. Inżynierowie pracujący w Vekamaf doskonale zdają sobie z tego sprawę i właśnie dlatego proponują nowoczesne rozwiązania, które korzystnie wpływają na poprawę wydajności pracy maszyn i zatrudnionej kadry.

Jedną z propozycji jest maszyna do składania pudeł firmy Lantech. To właśnie tego rodzaju urządzenie eliminuje ryzyko zablokowania linii pakującej na przykład poprzez nieodpowiednie wymiary albo różnice w wielkości pudeł. Lantech zastosował system ośmiu przyssawek, które sprawiają, że kąty pudła są zawsze proste i idealnie równe. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek odchyleniach.

Aby zyskać cenną przestrzeń na linii pakującej, oferujemy też kompaktowe rozwiązania. Jedną z propozycji Vekamaf jest dwufunkcyjna pakowaczka owijająca oraz pakująca w folię termokurczliwą. Jedno urządzenie i dwie możliwe opcje pakowania, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem zakładu. Maszyny z serii Gemini łączą w sobie różne konfiguracje opakowań w jednej linii. Dzięki nim można pakować aż cztery różne rodzaje opakowań – dostarczane luzem pojemniki, wielopaki, tacki owijane albo wielopaki w foliach. Jedna linia pakująca i tyle możliwości, a to wszystko dzięki modelom Gemini S40 i Gemini S60.

Urządzeniem pakującym, które niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród klientów Vekamaf, jest pionowa pakowaczka kontynuacyjna. Ta pakuje nawet 220 woreczków na minutę. Linia pakująca zyskuje wydajne rozwiązania. Możliwości jest wiele – woreczki mogą być o nietypowych kształtach, o czterech zgrzewach albo opakowania rodzaju Doypack. Maszyna może pracować w cyklu ciągłym, co zapewnia jej optymalną wydajność.

Niestandardowa linia produkcyjna

W ofercie Vekamaf znajdą Państwo urządzenie VikingMašek Intermittent Bag maker (M250 BiB), które służy do pakowania bag-in-bag. To nic innego jak pakowanie mniejszych opakowań w jedno większe dla jeszcze większego komfortu transportu, magazynowania czy samej sprzedaży. Nadaje się idealnie do pakowania niewielkich przekąsek, porcji kawy, karmy dla zwierząt i innych produktów spożywczych. Linia pakująca wyposażona w tego rodzaju urządzenie staje się jeszcze bardziej innowacyjna oraz posiada znacznie większe możliwości pakowania ostatecznych produktów zakładu.

Innym typem maszyny, którą zaleca się dołączyć w ramach pracy całej linii pakującej, jest podajnik przykrywek do kartonów z tektury falistej. Pudła kartonowe są nieodzownym elementem cyklu pakowania produktów. Z przyczyn praktycznych i oszczędnościowych warto, by linia pakująca została doposażona w podajnik przykrywek, którego wydajność wylicza się na 10 albo 18 przykrywek na minutę (w zależności od wybranego modelu). Vekamaf proponuje urządzenie firmy Lantech, bo właśnie takie charakteryzują się stabilną konstrukcją, trwałością i najlepszą wydajnością.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą. Zapewniamy wyposażenie linii pakującej w niezbędne elementy, które wpływać będą na zwiększenie jakości ostatecznego wyrobu, wydajności oraz komfortu pracy. Oferujemy nie tylko urządzenia niezbędne do tworzenia różnych form opakowań, ale służymy również fachową pomocą w kwestii ich doboru ze względu na specyfikę działalności zakładu produkcyjnego.

linia pakująca butelki
System końca linii instalacji butelkowania
linia pakująca napoje
Napełniarki do napojów

Rozwiązania

Napełniarki do napojów działające na zasadzie pomiaru poziomu lub przepływu
Napełniarki do napojów działające na…

Niezależnie od tego, czy do napełniania Państwa napojów najlepiej sprawdzi się system napełniania...

Laboratoryjny system obkurczania z wbudowanym generatorem pary
Laboratoryjny system obkurczania z wbudowanym…

Podczas zarządzania procesami wykorzystującymi rękawy foliowe szybkie prototypowanie i testowanie może zapewnić znaczącą...

Głowica do nakładania plomb gwarancyjnych w konfiguracji liniowej
Głowica do nakładania plomb gwarancyjnych…

Włączenie urządzeń do nakładania plomb do istniejących linii produkcyjnej wymaga dodatkowego sprzętu, miejsca...

Maszyna do nakładania pierścieni gwarancyjnych na zakrętki
Maszyna do nakładania pierścieni gwarancyjnych…

Niezawodność, jednostajna jakość nakłania i czas zmiany produktu to główne czynniki sukcesu w...