Pakowanie produktów spożywczych i maszyny pakujące

Instytucje nadzorujące produkcję wyrobów spożywczych już dawno ustaliły priorytety. Producenci muszą zachować najwyższe standardy obróbki, przechowywania oraz pakowania swoich towarów. Wszystko to dla bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ostatecznego konsumenta.

Dla producenta priorytetem jest więc nie tylko wydajność linii produkcyjnej i ograniczanie jej kosztów, ale również zapewnienie właściwej higieny miejsca pracy. To dlatego szereg rozwiązań zostaje dzisiaj zautomatyzowanych. Przykładem może być właśnie pakowanie produktów spożywczych, zgodne z wytycznymi inspekcji. Vekamaf posiada w swojej ofercie różnego rodzaju pakowaczki, które znacznie ułatwią końcowy cykl produkcji.

Uniwersalne rozwiązania

Vekamaf oferuje wielorzędową serię maszyn do saszetek podłużnych typu stickpack. Dzięki nim można pakować produkt w saszetki podłużne o różnych kształtach. Maszyny posiadają od 1 do 20 rzędów, wykonują nawet 80 cykli na minutę. Saszetki mogą mieć różne końcówki i nacięcia do łatwego otwarcia. Maszyny pakują pojedynczo bądź grupowo w kartony. Dzięki nim pakowane mogą być proszki, ciesze oraz granulaty gęste bądź drobne.

Vekamaf proponuje również pakowaczkę z mechanicznym napędem szczęk zgrzewających. Taka maszyna gwarantuje opakowania z czterema zgrzewami albo te typu Doypack.

Producenci mają do wyboru również maszynę do saszetek, która została wyposażona w wypełniarki z napędzanym ślimakiem lub napełniarki wolumetryczne. W ofercie Vekamaf znaleźć można również te z systemem napełniania dwoma różnymi cieczami – idealne do pakowania cieczy, sosów albo kremów.

Wysoka wydajność

Jeśli linia produkcyjna ma być przede wszystkim wydajna, warto zaopatrzyć ją w pionową pakowaczkę kontynuacyjną. Pakowanie produktów spożywczych przebiega wtedy nie tylko w niestandardowych rozmiarach torebek, ale również przy wykorzystaniu niezwykłej szybkości. Vekamaf proponuje model Sigma 250 lub sigma 400 z szybkim napędem wzmocnionym siłownikami magnetycznymi. Napełnianie saszetek możliwe jest wtedy w ilości nawet 220 opakowań na minutę w cyklu ciągłym. To wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym pakowanie produktów spożywczych odbywa się w systemie opakowań czterozgrzewowych albo tych typu Doypack.

Unikalne możliwości

Kolejna propozycja to wspomniana już pakowaczka z mechanicznym napędem szczęk zgrzewających. Jeśli wybór padnie właśnie na takie rozwiązanie, producent otrzymuje gwarancję nie tylko pełnej niezawodności i  wydajności, ale przede wszystkim możliwości stosowania uniwersalnych rozwiązań, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem linii produkcyjnej.

Vekamaf oferuje pakowaczkę serii VikingMašek Intermittent Bagmaker, która umożliwia pakowanie z czterema zgrzewami albo w systemie Doypack. Urządzenie wytwarza opakowania o różnych konfiguracjach i rozmiarach, nie zwalniając ani nie przyspieszając przy tym swojej pracy. Wylicza się, że tego typu pakowaczka jest w stanie wyprodukować nawet 100 opakowań na minutę. Dzięki niej możliwe jest pakowanie produktów spożywczych, takich jak różnego rodzaju zimne przekąski o trwałej konsystencji, słodycze, świeże owoce czy produkty sypkie, na przykład kawa.

Vekamaf oferuje nie tylko urządzenia do pakowania różnego rodzaju, ale może pochwalić się również sprawdzoną kadrą profesjonalnych inżynierów, którzy chętnie pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do danej linii produkcyjnej. Zapewniamy więc nie tylko sprzęt najlepszej jakości, ale także fachowe doradztwo na każdym etapie produkcji. Wszystko to dla rozwoju biznesu przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii.

pakowanie produktów
Pakowaczki w folię termokurczliwą
maszyna do pakowania
Maszyna do pakowania bag in bag

Rozwiązania

Napełniarki do napojów działające na zasadzie pomiaru poziomu lub przepływu
Napełniarki do napojów działające na…

Niezależnie od tego, czy do napełniania Państwa napojów najlepiej sprawdzi się system napełniania...

Laboratoryjny system obkurczania z wbudowanym generatorem pary
Laboratoryjny system obkurczania z wbudowanym…

Podczas zarządzania procesami wykorzystującymi rękawy foliowe szybkie prototypowanie i testowanie może zapewnić znaczącą...

Głowica do nakładania plomb gwarancyjnych w konfiguracji liniowej
Głowica do nakładania plomb gwarancyjnych…

Włączenie urządzeń do nakładania plomb do istniejących linii produkcyjnej wymaga dodatkowego sprzętu, miejsca...

Maszyna do nakładania pierścieni gwarancyjnych na zakrętki
Maszyna do nakładania pierścieni gwarancyjnych…

Niezawodność, jednostajna jakość nakłania i czas zmiany produktu to główne czynniki sukcesu w...