Pakowanie | Maszyny i urządzenia | Chemiczny i tworzywa sztuczne

Pakowanie to proces zabezpieczania związków chemicznych poprzez ich szczelne zamknięcie w warstwie ochronnej - jest to opakowanie podstawowe. Opakowanie wtórne stanowi połączenie produktów w opakowaniu podstawowym w pudełka, skrzynki lub na paletach w celu ich przechowywania lub dystrybucji. Dostępnych jest wiele różnych sposobów pakowania: należą do nich butelkowanie, pakowanie w worki i woreczki papierowe i foliowe oraz owijanie folią, a także pakowanie luzem, na przykład w worki otwarte lub worki FIBC/bigbag. Paletyzacja jest jednym z głównych aspektów nowoczesnej logistyki, natomiast zautomatyzowane systemy załadunku na palety pozwalają zwiększyć skalę produkcji i obniżyć koszty.

Nasi inżynierowie posiadają obszerne doświadczenie w pracy z urządzeniami do pakowania dla przemysłu chemicznego. Utrzymujemy relacje z dostawcami najbardziej innowacyjnych i opłacalnych maszyn pakujących i powiązanych z nimi systemów podających. Dzięki temu jesteśmy w stanie, pracując z naszymi klientami, doradzić w kwestii wyboru spośród gotowych oraz wykonywanych na zamówienie systemów pozwalających w pełni zaspokoić potrzeby związane z jednostkami produkcyjnymi. Korzystając z najnowszych technologii możemy umożliwić ich bezproblemową integrację z istniejącymi systemami.

Czytaj dalej
Znalezione rozwiązania: 27 według Twoich kryteriów wyboru.
  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA
Zawór celkowy o wzmocnionej konstrukcji

Zawór celkowy o wzmocnionej konstrukcji

Wprowadzanie substancji proszkowych i granulowanych do systemów transportu pneumatycznego wymaga zaworów pracujących w...

Dwukanałowy obrotowy zawór przełączny

Dwukanałowy obrotowy zawór przełączny

Przy rozdzielaniu lub łączeniu strumieni proszków lub granulatów w systemach transportu często wymagane...

Dwukierunkowy klapowy zawór rozdzielający

Dwukierunkowy klapowy zawór rozdzielający

Skierowanie proszków, peletu czy granulatu ze źródła do dwóch punktów odbioru musi odbywać...

Zawór odmierzający do zastosowań specjalnych o poziomej zabudowie

Zawór odmierzający do zastosowań specjalnych o poziomej zabudowie

Od czasu do czasu występuje sytuacja, gdy żaden z dostępnych zaworów standardowych nie...

Zawór celkowy do lżejszych zastosowań

Zawór celkowy do lżejszych zastosowań

W niektórych zastosowaniach przemysłowych o mniej surowych warunkach zawory pracują przy niewielkiej różnicy...

System rozładunku worków Big-bag

System rozładunku worków Big-bag

Uwalnianie się pyłów, straty i zanieczyszczenie produktu to główne zagrożenia występujące przy wyładunku...

Automatyczna rozcinarka do worków

Automatyczna rozcinarka do worków

Podczas ręcznego opróżniania i przenoszenia worków może występować niedopuszczalny poziom zapylenia, a ponadto...

Niewielki dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

Niewielki dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

  W wielu laboratoryjnych zastosowaniach i procesach produkcyjnych konieczne jest dozowanie niewielkich ilości...

Dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

Dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

Zmieniające się właściwości sypkich i proszkowych produktów oznaczają konieczność stosowania specjalistycznych dozowników, które...

Depaletyzatory automatyczne

Depaletyzatory automatyczne

Dzięki szybkiemu, wydajnemu i bezpiecznemu rozładunkowi produktów można znacząco usprawnić procesy, w których...

Owijarka/pakowaczka owijająca

Owijarka/pakowaczka owijająca

W obecnych czasach pakowanie jest bardzo ważnym medium pozwalającym kreować tożsamość marki na...

Wysokowydajne pakowaczki w folię termokurczliwą

Wysokowydajne pakowaczki w folię termokurczliwą

Bezpieczne zapakowanie produktów z jednoczesnym podniesieniem ich walorów marketingowych wymaga niezawodnych i wszechstronnych...

  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA

Nie jesteś pewien czego szukasz?

       
Zadzwoń do nas i powiedz, jaki proces Cię interesuje! Każde wyzwanie produkcyjne jest inne.
Jeśli nie będziemy mogli Ci pomóc, pomożemy znaleźć partnera, który może to zrobić.

Technologia pakowania dla przemysłu chemicznego

Świadczymy wsparcie w wyborze odpowiedniej technologii pakowania żywności, tak aby dopasować ją do specyficznych wymogów Państwa produkcji. Dla przykładu sypkie produkty w postaci proszku czy granulatu, w celu szybkiego, czystego i pozbawionego strat na skutek przepełnienia pakowania wymagają specjalistycznych maszyn - a w przypadku substancji niebezpiecznych, również maszyn z pełną barierą izolacyjną. W celu szybkiego pakowania bez przepełnienia, udostępniamy technologię pozwalającą skorzystać z najnowszych worków z zaworami i urządzeń do napełniania worków, a ponadto oferujemy specjalistyczne urządzenia do uszczelniania zarówno worków z zawartością płynną jak i stałą. Dla procesów przemysłowych na dużą skalę możemy dostarczyć wysokowydajne workownice i specjalistyczne rozwiązania do pakowania worków typu FIBC czy „big bag”.

Firma Vekamaf doradzi Państwu w wyborze rozwiązań do pakowania w worki z zamykaniem, pozwalające na szybkie napełnianie i zamykanie worków foliowych o pojemności od 50 g do 10 kg. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo wyspecjalizowane urządzenia, takie jak nasza szybka i elastyczna maszyna do saszetek, mogąca pakować proszki luzem lub płyny w czworoboczne zamykane pakiety w maksymalnie 10 torach z prędkością 80 cykli na minutę. Na potrzeby magazynowania i dystrybucji możemy zaoferować dostęp do systemów zautomatyzowanego paletowania (w tym systemów zrobotyzowanych) oraz automatycznych owijarek palet folią stretch oraz naprowadzanych laserowo urządzeń załadunkowych wraz z odpowiednimi dla mniejszej skali produkcji półautomatycznymi i ręcznymi rozwiązaniami do pakowania i owijania. Staramy się być dla naszych klientów inspirującym partnerem do rozmów i stale wyszukujemy nowych trendów i innowacji. Ściśle współpracujemy z siecią dobranych międzynarodowych partnerów.

Nasi inżynierowie przechodzą cykliczne szkolenia z technologii pakowania. Pomagamy zakładom produkcyjnym poprawić jakość procesów pakowania, a także zwiększyć elastyczność i wydajność ich linii do transportu i owijania folią. Chętnie dowiemy się więcej o wyzwaniach, z jakimi Państwo się mierzą, po to by skontaktować Państwa z właściwym ekspertem!