Paletyzacja | Maszyny i urządzenia | Spożywczy

Paletyzacja to proces układania produktów na paletach w celu wygodnego i wysoko wydajnego magazynowania i transportu. Paletyzacja została opracowana jednocześnie z rozwojem wózków widłowych i branży logistyki masowej.

Początkowo była realizowana w formie niezwykle pracochłonnego procesu wykonywanego ręcznie. Rozwój tej techniki stał się możliwy dzięki rosnącemu wykorzystaniu wyszukanych systemów zautomatyzowanych, umożliwiających paletyzację szerokiego asortymentu produktów, w tym opakowań takich jak butelki i inne pojemniki, których paletyzacja ręczna byłaby niemożliwa.

W firmie Vekamaf zatrudniamy inżynierów mających duże doświadczenie w pracy z urządzeniami do paletyzacji dla przemysłu spożywczego. Utrzymujemy relacje z dostawcami najbardziej innowacyjnych i opłacalnych maszyn do paletyzacji i powiązanych z nimi systemów podających. Dzięki temu jesteśmy w stanie, pracując z naszymi klientami, doradzić w kwestii wyboru standardowych oraz niestandardowych systemów pozwalających w pełni zaspokoić potrzeby związane z liniami do produkcji żywności naszych klientów. Korzystając z najnowszych technologii możemy umożliwić ich bezproblemową integrację z istniejącymi systemami.

Czytaj dalej
Znalezione rozwiązania: 8 według Twoich kryteriów wyboru.
  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA
Depaletyzatory automatyczne

Depaletyzatory automatyczne

Dzięki szybkiemu, wydajnemu i bezpiecznemu rozładunkowi produktów można znacząco usprawnić procesy, w których...

Automatyczne paletyzatory zasilane pod kątem 90°

Automatyczne paletyzatory zasilane pod kątem 90°

W miarę gdy końcowa maszyna w linii odgrywa coraz bardziej istotną rolę, konieczne...

Robot paletyzujący do opakowań na produkty płynne

Robot paletyzujący do opakowań na produkty płynne

Ręczne pakowanie i układanie na paletach opakowań z cieczami nie jest w stanie dotrzymać...

Automatyczne paletyzatory zasilane prosto z linii

Automatyczne paletyzatory zasilane prosto z linii

Podawanie produktu i formowanie warstwy odbywa się wzdłuż tego samego kierunku co w...

Automatyczna owijarka ze stołem obrotowym

Automatyczna owijarka ze stołem obrotowym

Oferowane owijarki folią stretch to jedne z najbardziej uniwersalnych, automatycznych owijarek ze stołem...

Podajnik przykrywek do kartonów z tektury falistej

Podajnik przykrywek do kartonów z tektury falistej

Pudła kartonowe z osobno nakładanymi przykrywkami są często stosowanym typem opakowań wtórnych. Niezależnie...

Ekonomiczna owijarka ze stołem obrotowym

Ekonomiczna owijarka ze stołem obrotowym

Owijanie do 20 ładunków dziennie na łatwym w obsłudze stole obrotowym zapewniającym bezpieczne...

Owijarka półautomatyczna z obrotowym ramieniem

Owijarka półautomatyczna z obrotowym ramieniem

W celu owijania lekkich, ciężkich, wysokich lub niestabilnych ładunków, dobrym wyborem może być...

  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA

Nie jesteś pewien czego szukasz?

       
Zadzwoń do nas i powiedz, jaki proces Cię interesuje! Każde wyzwanie produkcyjne jest inne.
Jeśli nie będziemy mogli Ci pomóc, pomożemy znaleźć partnera, który może to zrobić.

Technologia paletyzacji i obsługi palet w przemyśle spożywczym

Firma Vekamaf jest gotowa, aby doradzać w zakresie najnowocześniejszych zrobotyzowanych systemów paletyzacji dla każdego rodzaju produktu końcowego, w tym pojemników na ciecze, które pozwolą zwiększyć szybkość i wydajność procesów pakowania w liniach naszych klientów. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów chłodzonych i o krótkim cyklu życia. Ponadto, w przypadku strumieni produktów, dla których czas ma znaczenie krytyczne oferujemy automatyczne depaletyzatory, dzięki którym surowce trafią na linię produkcyjną tak szybko po dostawie, jak to tylko możliwe. W przypadku bardziej tradycyjnych zautomatyzowanych operacji paletyzacji dysponujemy szeroką gamą maszyn mogących pracować z konkretnymi rodzajami produktów, takimi jak worki, torby, kartony, pudła, beczki i wiele innych. Aby sprostać Państwa potrzebom, mamy w ofercie urządzenia do pracy z niską, średnią i wysoką wydajnością. Spaletyzowany ładunek należy przed skierowaniem do transportu lub magazynu zabezpieczyć i unieruchomić.

Firma Vekamaf służy poradą odnośnie półautomatycznych i całkowicie zautomatyzowanych maszyn do owijania ładunków na paletach folią stretch. Są one w stanie obsłużyć wszelkie paletyzowane towary z prędkością dostosowaną do poziomu produkcji. Na koniec z przyjemnością doradzimy Państwu w zakresie szerokiej gamy sprzętu do obsługi palet, w tym maszyn takich jak zmieniacze palet, obracacze palet i przenośne systemy obsługi palet.Ponadto jesteśmy w stanie polecić specjalistyczny sprzęt do przenoszenia delikatnych ładunków, takich jak zmieniacze palet, które nie obracają ani nie przekręcają na drugą stronę stosu produktów.

Staramy się być dla naszych klientów inspirującym partnerem do rozmów i stale wyszukujemy nowych trendów i innowacji. Ściśle współpracujemy z siecią dobranych międzynarodowych partnerów. Nasi inżynierowie przechodzą cykliczne szkolenia z technologii paletyzacji dla branży spożywczej. Pomagamy zakładom produkcyjnym w udoskonaleniu efektywności ich operacji paletyzacji i obsługi palet, jednocześnie umożliwiając utrzymanie stanu i jakości ich produktu. Chętnie dowiemy się więcej o wyzwaniach, z jakimi Państwo się mierzą, po to by skontaktować Państwa z właściwym ekspertem!