Automatyczne paletyzatory zasilane prosto z linii

Podawanie produktu i formowanie warstwy odbywa się wzdłuż tego samego kierunku co w paletyzatorze liniowym, dzięki czemu paletyzacja jest możliwa bez zwalniania linii produkcyjnej.

Paletyzacja z wysoką wydajnością pakietów opakowań, pudełek, wielopaków i beczek

Linia paletyzatorów Orion firmy OCME z zasilaniem z linii może obsługiwać opakowania takie jak pakiety, pudełka, kartony, wielopaki, beczki itp. Inaczej niż paletyzatory z obrotem o 90°, podawanie produktu i formowanie warstwy odbywa się wzdłuż tego samego kierunku. Cykl formowania warstwy nie powoduje przestojów, a maksymalna prędkość pracy maszyny jest zasadniczo wyższa.

Dostępne są dwa modele, paletyzator Orion L z nieruchomą paletą na niskim poziomie z rozdzielaczem strumienia zasilającego i wydajnością do 5 warstw na minutę oraz paletyzator Orion H z ruchomą paletą na wysokim poziomie, rozdzielaczem strumienia zasilającego oraz wydajnością do 9 warstw na minutę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Precyzyjne i delikatne pozycjonowanie opakowań tak, aby zapobiec ich uszkodzeniom
  • Opcja podawania podkładek i przekładek
  • Dostępne jest oprogramowanie symulacyjne pomagające i ułatwiające wprowadzenie nowych schematów układania
  • Funkcje szybkiego przejścia na nowy układ paletyzacji

OCME produkuje automatyczne maszyny napełniające i dostarcza kompletne linie produkcyjne pokrywające całościowo proces pakowania i butelkowania dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i chemicznego. Założona w 1954 roku przez 5 osób, szybko zaczęła budować swoją reputację na rynku urządzeń do pakowania, aż stała się jednym ze światowych liderów w branży z ponad 10.000 zainstalowanych maszyn na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Parmie, zatrudnia około 390 pracowników, od 1994 roku posiada certyfikat ISO 9001, w 2010 roku obroty firmy wynosiły 82 mln euro. Główne sektory przemysłu to napoje, żywność, detergenty, petrochemia.

Zakres produkcyjny obejmuje maszyny do rozlewu, pakowanie, jak też końcówki linii wraz z systemem logistyki. Oprócz dostarczania poszczególnych maszyn, OCME może również dostarczyć kompletne linie pod klucz, integrując swoje maszyny wraz z innymi dostawcami. Atutami firmy są wysokie standardy jakości produktów, skłonność do badań i innowacji oraz pełna obsługa posprzedażowa, mająca na celu pełną satysfakcję klienta.