Depaletyzatory automatyczne

Dzięki szybkiemu, wydajnemu i bezpiecznemu rozładunkowi produktów można znacząco usprawnić procesy, w których czas jest istotnym ograniczeniem. Jednakże wielkość i kształt rozładowywanych opakowań może stanowić duże utrudnienie. Wybór właściwego typu depaletyzatora pozwala poradzić sobie z tym problemem.

Depaletyzator pojemników, pudeł i kartonów pakowanych luzem

Automatyczne depaletyzatory Dorado i Antares firmy OCME to pięć modeli mogących spełnić wszelkie potrzeby klientów. W przypadku pakowanych luzem pojemników, takich jak butelki, puszki, produkty o nieregularnych i zmieniających się kształtach maszyna Dorado LF o stałym położeniu palety i samoczynnie dostosowującej się głowicy chwytającej zapewnia wydajność 4 warstw na minutę. Depaletyzator Dorado HMB oraz HMC są wyposażone w boczne prowadnice palet o pełnej wysokości i oferują wydajność 6 warstw na minutę.

W przypadku skrzynek, pudeł, beczek i kartonów stosowany jest depaletyzator Antares L (wydajność maksymalna: 9 warstw/min), który łatwo dostosowuje się do różnych formatów opakowań i może przytrzymywać warstwy w pewny sposób, natomiast Antares H (o wydajności do 15 warstw/minutę) cechuje się optymalnym zakresem dostosowania do różnych formatów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Depaletyzatory oferują wydajność od 4 do 15 warstw na minutę
  • Wiele różnych modeli, spośród których można dobrać maszynę dopasowaną do potrzeb klienta
  • Łatwość dostosowania do różnych formatów, w tym do pojemników, pudeł, skrzynek, beczek i kartonów pakowanych luzem
  • Pewne chwytanie opakowań
  • Regulowane prowadnice boczne chroniące przed przypadkowymi upuszczeniami produktów

OCME produkuje automatyczne maszyny napełniające i dostarcza kompletne linie produkcyjne pokrywające całościowo proces pakowania i butelkowania dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i chemicznego. Założona w 1954 roku przez 5 osób, szybko zaczęła budować swoją reputację na rynku urządzeń do pakowania, aż stała się jednym ze światowych liderów w branży z ponad 10.000 zainstalowanych maszyn na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Parmie, zatrudnia około 390 pracowników, od 1994 roku posiada certyfikat ISO 9001, w 2010 roku obroty firmy wynosiły 82 mln euro. Główne sektory przemysłu to napoje, żywność, detergenty, petrochemia.

Zakres produkcyjny obejmuje maszyny do rozlewu, pakowanie, jak też końcówki linii wraz z systemem logistyki. Oprócz dostarczania poszczególnych maszyn, OCME może również dostarczyć kompletne linie pod klucz, integrując swoje maszyny wraz z innymi dostawcami. Atutami firmy są wysokie standardy jakości produktów, skłonność do badań i innowacji oraz pełna obsługa posprzedażowa, mająca na celu pełną satysfakcję klienta.