Ekstruder (wytłaczarka)

Maszyna wytłaczająca wypycha lub przeciąga materiał przez głowicę kształtową, tworząc produkt ciągły o nadanym przez głowicę przekroju poprzecznym. Proces wytłaczania służy do wytwarzania szerokiego wachlarza produktów handlowych, do których należą rury i arkusze z tworzyw sztucznych oraz wiele różnych rodzajów żywności.

Wyrabianie, mieszanie i wytłaczanie w jednym ciągłym procesie

Wytłaczarka Extrud-O-Mix firmy Hosokawa to wydajna maszyna wyrabiająca, mieszająca i wytłaczająca w jednym ciągłym procesie. Może być używana jako pojedyncze urządzenie lub w połączeniu z innymi maszynami procesowymi. Doskonała do mieszania składników stałych i ciekłych w celu utworzenia lepkich i homogenicznych past oraz do mas plastycznych. Dodatkowo gwarantuje lepsze rozproszenie cząstek niż systemy pracujące pod wyższym ciśnieniem, ma od nich także korzystniejszą cenę i jest tańsza w eksploatacji. Mieszalnik o wysokiej szybkości ścinania można zastosować do wielu celów, na przykład mieszania proszków bazowych z cieczami w celu uzyskania jednorodnych past, homogenizacji placków filtracyjnych, mieszania mokrych substancji z proszkami lub cieczami, homogenizacji proszków z cieczami w celu utworzenia masy plastycznej do wytłaczania oraz wstępnego dozowania mas tworzących placek.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Ciągłe, intensywne mieszanie lepkich substancji
  • Zwarta budowa
  • Mieszanie, wyrabianie i wytłaczanie w jednym urządzeniu
  • Jednorodne mieszanie bardzo lepkich past i mas plastycznych
  • Szeroki wybór płyt wytłaczarskich o różnych kształtach i wielkościach (średnice do 5 – 6 mm)

Hosokawa Bepex (https://www.hosokawa-bepex.com/), należąca do grupy Micron, jest wiodącym producentem maszyn mieszających, formujących, chłodzących dla przemysłu czekoladowego. Hosokawa Bepex wyposaża firmy z przemysłu czekoladowego, cukierniczego na całym świecie. Z takimi markami jak: Ter Braak, Bepex-Hutt, czy Kreuter oferuje szeroką gamę systemów od dozowania, ważenia, mieszania, napowietrzania, do formowania, cięcia, temperowania, powlekania i chłodzenia. Firma jest również niekwestionowanym liderem w dostarczaniu maszyn do produkcji batonów różnego rodzaju.