Maszyna do cięcia pasm o wysokiej wydajności

Cięcie ciągłych pasm i wstęg mieszanki składników na batony, paski lub produkty o innym kształcie końcowym. Ta krajarka poprzeczna o wysokiej wydajności jest w stanie wykonać do 1000 cięć/min. wszystkich produktów cukierniczych, również tych o kleistej konsystencji. Szybkość przekrawania jest uzależniona od prędkości przenośnika taśmowego, dzięki czemu cięcia są proste i mają stałą powtarzalność.

Dokładne i równomierne przecinanie przy wysokiej prędkości

Maszyny do przekrawania poprzecznego Bepex-Hutt serii HS oferują szerokości robocze od 200 do 2400 mm i mogą pracować przy prędkości przesuwu taśmy do 20 m/min. Poprzez indeksację ruchu noży zależnie od bezstopniowo regulowanej prędkości przenośnika taśmowego uzyskiwane są prosto i równomiernie przecięte produkty o długości stałej nawet po zmianie prędkości przesuwu taśmy. Przekrawarki serii HS są wyposażone w taśmy transportowe ze specjalną powłoką, które wychwytują okruchy i inne pozostałości z cięcia – dzięki temu maszynę opuszczają wyłącznie czyste i precyzyjnie przecięte produkty. Wychwycony materiał jest następnie usuwany z powierzchni taśmy przez odpowiednie skrobaki. Noże tnące są także oczyszczane po każdym z wszelkich pozostałości za pomocą specjalnych skrobaków, które umożliwiają skuteczne przecinanie również najbardziej kleistych półproduktów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Standardowa szerokość robocza z zakresu 200 mm – 2400 mm
  • Prędkość przesuwu taśmy przenośnika do 20 m/min
  • Pełna bezstopniowa regulacja prędkości cięcia i przesuwu przenośnika

Hosokawa Bepex (https://www.hosokawa-bepex.com/), należąca do grupy Micron, jest wiodącym producentem maszyn mieszających, formujących, chłodzących dla przemysłu czekoladowego. Hosokawa Bepex wyposaża firmy z przemysłu czekoladowego, cukierniczego na całym świecie. Z takimi markami jak: Ter Braak, Bepex-Hutt, czy Kreuter oferuje szeroką gamę systemów od dozowania, ważenia, mieszania, napowietrzania, do formowania, cięcia, temperowania, powlekania i chłodzenia. Firma jest również niekwestionowanym liderem w dostarczaniu maszyn do produkcji batonów różnego rodzaju.