Napełniarka tub do pracy z niższą prędkością

Coraz więcej produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych jest oferowanych w elastycznych tubkach, buteleczkach lub opakowaniach z dozownikiem. Dzięki wysokiej precyzji napełniania, zamykania i zakładania korka z użyciem szerokiej gamy opakowań typu tubka z minimalnym udziałem operatora zautomatyzowane maszyny do napełniania tub przyczyniają się do zwiększenia wydajności produkcyjnej. Jednakże tego typu maszyny o dużej wydajności w środowiskach produkcyjnych na mniejszą skalę stają się niepraktyczne i kosztowne.

Automatyczna napełniarka tub do produkcji na mniejszą skalę

Maszyna FP-10 firmy IWK to napełniarka tub następnej generacji pracująca przy niższej wydajności i dzięki temu lepiej przystosowana do produkcji na mniejszą skalę. Jest ona wyposażona w 10 stanowisk przeznaczonych do tubek o średnicy od 10 do 52 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 1,5 ml do 300 ml z wydajnością do 70 tub na minutę.

Napełniarka FP-10 została zaprojektowana z uwzględnieniem szybkiej zmiany produktu, a wszystkie elementy można wymienić w ciągu zaledwie 15 minut, nie generując przy tym długich przestojów.

Wysoką niezawodność i obniżenie wymogów konserwacyjnych maszyna FP-10 zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszej technologii serwonapędów. Nowy panel operatorski z ekranem dotykowym o przekątnej 5,7 cala pozwala nie tylko odczytywać istotne parametry produkcyjne, lecz również zapisywać profile i rejestrować dane. Dzięki łączności z siecią Internet diagnostyka i serwis mogą odbywać się zdalnie.

Mogąca pracować z pojemniczkami metalowymi i z tworzyw sztucznych napełniarka FP-10 jest w stanie idealnie zgrzewać konturowo tworzywa sztuczne za pomocą gorącego powietrza i umożliwia zamykanie metalowych z podwójną, potrójną lub siodełkową zawijką zgodnie z wymogami dla danego produktu.

Dzięki możliwości zastosowania do szerokiej gamy produktów napełniarka FP-10 może napełniać i zamykać tuby cylindryczne (z otworem EURO lub zakrzywioną linią zgrzewu), owalne lub zwężane, aplikatory (również z wkładanym tłokiem), opakowania tusz do rzęs z pędzelkiem, kartusze, słoiczki i elastyczne tubki z otwieranym korkiem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nowoczesny serwonapęd i panel operatorski HMI oznaczające niezawodność i łatwość obsługi
  • Służy do napełniania, zamykania i zakładania korka szerokiej gamy pojemników tubkowych z 15-minutowym czasem przejścia na inny produkt
  • Bardzo niskie wymogi konserwacyjne zmniejszają czasy przestojów
  • Wysoka dokładność dozowania, wyeliminowanie kapania i ciągnięcia się – co oznacza brak zanieczyszczenia
  • Wykrywanie i odrzucanie wadliwych tubek

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.