Pionowa suszarnia łopatkowa

Umożliwia przetwarzanie wielu materiałów takich jak proszki, placki filtracyjne, pasty oraz lepkie zawiesiny w warunkach próżniowych, ciśnienia atmosferycznego lub ciśnieniowych. Szczególnie nadaje się do substancji kruchych i/lub wrażliwych na nadmierną temperaturę.

Szybkie suszenie i kompaktowa, wielofunkcyjna konstrukcja

Pionowa suszarnia łopatkowa firmy Hosokawa to suszarnia o osi pionowej z centralnym napędem, która łączy w sobie niezwykle wysoką szybkość suszenia z kompaktową budową. To połączenie wielu procesów w jednym aparacie oznacza oszczędności nakładów inwestycyjnych, kosztów pracy oraz miejsca.
Urządzenie to początkowo zaprojektowano pod kątem suszenia podciśnieniowego produktów zawierających fazę stałą, jednakże suszarnia ta dobrze nadaje się do wielu innych zastosowań wymagających przetwarzania substancji stałych w podwyższonej temperaturze lub pod obniżonym ciśnieniem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Urządzenie uniwersalnego zastosowania pozwalające na realizację różnych procesów
  • Zwarta budowa
  • Wielkości wsadów od 5 do 10 000 litrów
  • Niezwykle wysoka szybkość suszenia
  • Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami (FDA, cGMP, EHEDG)
  • Zautomatyzowane rozwiązania mycia, w tym opatentowany filtr CIP oraz układ CIP na ramie przenośnej
  • Możliwość realizacji w warunkach sterylnych (układ SIP)

Hosokawa Bepex (https://www.hosokawa-bepex.com/), należąca do grupy Micron, jest wiodącym producentem maszyn mieszających, formujących, chłodzących dla przemysłu czekoladowego. Hosokawa Bepex wyposaża firmy z przemysłu czekoladowego, cukierniczego na całym świecie. Z takimi markami jak: Ter Braak, Bepex-Hutt, czy Kreuter oferuje szeroką gamę systemów od dozowania, ważenia, mieszania, napowietrzania, do formowania, cięcia, temperowania, powlekania i chłodzenia. Firma jest również niekwestionowanym liderem w dostarczaniu maszyn do produkcji batonów różnego rodzaju.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Hosokawa Micron drying technology brochure.pdf application/pdf 3.10 MB