Robot paletyzujący do opakowań na produkty płynne

Ręczne pakowanie i układanie na paletach opakowań z cieczami nie jest w stanie dotrzymać kroku procesowi produkcji o coraz krótszych cyklach życia produktów, zmieniających się wielkościach opakowań, a także produkcji partiami coraz nowszych produktów. Robot paletyzujący oferuje elastyczność i niezawodność niezbędne do utrzymania zdolności produkcyjnej i konkurencyjności na rynku.

Zainwestuj w elastyczność swojej linii paletyzacji

Seria robotów paletyzujących Pegasus firmy OCME cechuje się wieloszczękowym systemem chwytającym lub chwytakiem warstwy do podnoszenia pełnej warstwy opakowań. Są one w stanie obsługiwać opakowania takie jak pakiety produktów, kartony, pudełka, wielopaki, beczki itp. z prędkością pracy do 7 cykli/minutę.

Zrobotyzowana wyspa może mieć konfigurację dostosowaną do typu obsługiwanych opakowań, wydajności linii produkcyjnej oraz czynności dodatkowych robota (takich jak zdjęcie palety z zasobnika palet, włożenie przekładki tekturowej).

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Opatentowana przez OCME konstrukcja chroni przed zapadnięciem się środka warstwy
  • Głowice chwytakowe z opcją podawania podkładek i przekładek
  • Oprogramowanie pomagające i ułatwiające wprowadzenie nowych schematów układania
  • Szybkie przejście na nowy układ paletyzacji
  • Opcja zdalnej diagnostyki i pomocy

OCME produkuje automatyczne maszyny napełniające i dostarcza kompletne linie produkcyjne pokrywające całościowo proces pakowania i butelkowania dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i chemicznego. Założona w 1954 roku przez 5 osób, szybko zaczęła budować swoją reputację na rynku urządzeń do pakowania, aż stała się jednym ze światowych liderów w branży z ponad 10.000 zainstalowanych maszyn na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Parmie, zatrudnia około 390 pracowników, od 1994 roku posiada certyfikat ISO 9001, w 2010 roku obroty firmy wynosiły 82 mln euro. Główne sektory przemysłu to napoje, żywność, detergenty, petrochemia.

Zakres produkcyjny obejmuje maszyny do rozlewu, pakowanie, jak też końcówki linii wraz z systemem logistyki. Oprócz dostarczania poszczególnych maszyn, OCME może również dostarczyć kompletne linie pod klucz, integrując swoje maszyny wraz z innymi dostawcami. Atutami firmy są wysokie standardy jakości produktów, skłonność do badań i innowacji oraz pełna obsługa posprzedażowa, mająca na celu pełną satysfakcję klienta.