Mieszadło do płynów o niskiej lepkości

Dokładne wymieszanie płynów w otwartych lub bezciśnieniowych zbiornikach laboratoryjnych lub produkcyjnych w małej skali często jest ważnym etapem opracowania nowych produktów i procesów z wielu różnych branży.  Innowacyjne firmy potrzebują prostego i wydajnego urządzenia mieszającego, które połączy łatwość obsługi z oczekiwanym zakresem wydajności.

Proste, bezpieczne i wydajne mieszadło obrotowe o wielu wymiennych głowicach

Seria mieszadeł Turbotron RKG firmy IKA to proste i solidne mieszadła obrotowe do cieczy o niskich lepkościach, montowane od góry do zbiorników otwartych lub bezciśnieniowych i przeznaczone dla wielu różnych gałęzi przemysłu.  Silnik o mocy od 0,25 do 0,75 kW i bezstopniowa regulacja prędkości mieszania w zakresie od 20 do 1200 obr./min. czynią te urządzenia niezwykle wydajnymi.  W celu zoptymalizowania sposobu oddziaływania na ciecz i osiągnięcia pożądanych rezultatów do wału montowane są wymienne końcówki mieszające.  Wśród dostępnego osprzętu znajdują się mieszadła śmigłowe, turbinowe i do rozpuszczania, a także odśrodkowe, łopatkowe i kotwicowe.  Wszystkie elementy w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej, a opcjonalne osłony bezpieczeństwa pozwolą zabezpieczyć personel przed obracającym się wałem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Prosta konstrukcja zapewniająca prostą obsługę oraz bezpieczną i płynną pracę
  • Wszystkie elementy w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej 316L
  • Dostępna szeroka gama osprzętu przystosowująca urządzenia do różnych zadań mieszania
  • Bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej
  • Konstrukcja przeciwwybuchowa

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.